Fotoomlazení

Dnešní doba je doba plná nových příležitostí. Co včera bylo považováno za nemožné je dnes považováno za samozřejmost. Dovolte abych Vám ukázala co pro Vás, Vaši krásu a zdraví mohu udělat ve svém kosmetickém salónu. Fotodepilace a fotoomlazení jsou moderní metody v péči o pleť. A u mě je dostanete s letitou zkušeností a porozuměním pro věc.

FOTOOMLAZENÍ (fotorejuvenace )

Při fotorejuvenaci dochází k okamžitému smrštění makromolekuly kolagenu v hlubší vrstvě kůže (dermis).V důsledku toho se kolagenová vlákna napnou a vytvářejí nový kvalitní kolagen. Kůže se zpevňuje a vrásky se postupně vyhlazují o 40-60 %. Příznivě ovlivňuje i póry, které se stahují až o 60 %. Počet ošetření je po konzultaci stanovena individuálně, pohybuje se od 8 -12 ošetření 1x za 14 – 21 dní. Rozhoduje věk, stav pleti, elasticita pleti, ... . Výsledky jsou dlouhodobé, celkově pleť omládne až o 5 let a přetrvává až 2 roky, ale nezabrání tvorbě nových vrásek či stárnutí pleti a tak po čase pravděpodobně pocítíte potřebu terapii podstoupit znovu. V letech bez intenzivního ošetření lze provést tzv. udržovací ošetření.

ODSTRANĚNÍ ROZŠÍŘENÝCH ŽILEK (v obličeji i na těle)

Terčem působení IPL (intense pulse light – intensní pulsní světlo) světla je hemoglobin v rozšířených cévách. Dochází k absorpci záření, tepelné destrukci hemoglobinu v cévách, ale nedochází k poškození okolních tkání. Počet ošetření je individuální a doporučuje se po zhodnocení dané lokality, obecně se předpokládá 6 - 8 ošetření.

ODSTRANĚNÍ PIGMENTOVÝCH SKVRN (od září – do května)

Pigmentové léze lze dělit na základě několika hledisek, ale přesná příčina jejich vzniku je většinou neznámá. Léčba bývá velmi obtížná a je zapotřebí individuální konzultace, protože je prakticky nemožné předpovědět přesný klinický efekt zákroku. Počet opakování ošetření záleží na mnoha faktorech, které jsou probírány s klientem individuálně před zahájením léčby. Důležitá je stálá a důsledná ochrana pokožky před UV zářením nejen v průběhu léčby, ale i po ní.

LÉČBA AKNÉ

Aktivní akné může být s úspěchem ošetřeno IPL světlem. IPL světlo zabrání růstu infekce v pleti. Může být použito jak v oblasti obličeje, tak je velmi efektivní i na zádech a hrudníku. Pravidelná ošetření akné pomocí IPL světla mají preventivní účinek při tvorbě nehezkých jizviček.

Jak FOTOOMLAZENÍ funguje

Záblesk širokospektrálního paprsku o velké intenzitě proniká kůží. U fotorejuvenace dochází vlivem jemné termické stimulace spodní vrstvy kůže (dermis) k intenzivní produkci nového kolagenu, jehož výsledkem je vyhlazení pleti. Podle typu kosmetické vady je nutno výkon v doporučeném intervalu zopakovat. Díky optimálnímu nastavení parametrů světelné energie je minimalizováno riziko popálení kůže a rovněž interakce s okolní tkání je minimální. Obecně lze ošetření provádět vždy, s ohledem na individuální pobyt klienta na sluníčku, pouze přes léto neodstraňujeme pigmentové skvrny. Zákroky jsou minimálně bolestivé, nejvíce se podobá štípnutí hmyzem, proto v naprosté většině případů snášejí klienti zákroky velice dobře.

Kdy je nevhodné FOTOOMLAZENÍ provádět

V těhotenství nebo kojení, při aktivním opálení, užívání medikamentů, které vyvolávají zvýšenou citlivost kůže na světlo (antibiotika), zánětlivé procesy na kůži v místě zákroku, rakovina kůže, při poruchách srážlivosti krve, při epilepsii.

Jak probíhá FOTOOMLAZENÍ

Fotoomlazení provádí odborný terapeut, který dbá o klienta po celou dobu zákroku. Oči klienta i terapeuta jsou chráněny speciálními ochrannými brýlemi. V okamžiku světelného záblesku pocítí klient mírné štípnutí. Možné nepříjemné pocity lze tlumit znecitlivujícím krémem. Vše závisí na ošetřovaném místě a citlivosti klienta.

Péče o pokožku po FOTOOMLAZENÍ

Vlivem světelného impulzu pokožka mírně zarudne (podobně jako při delším pobytu na slunci). Toto zčervenání obvykle během 24-48 hodin vymizí. Případný puchýřek nepropichujte. Občas se může na ošetřovaném místě vytvořit krusta. Je zapotřebí ponechat ošetřené místo v klidu, aby se mohlo zregenerovat. Jakékoliv dodatečné ošetření pokožky je potřeba konzultovat. Může se stát, že ošetřená místa budou po léčebném procesu světlejší nebo tmavší než okolí. K vyrovnání pigmentace dojde samovolně, v průběhu několika týdnů, u některých typů to však může trvat až 4 měsíce.

DOPORUČENÍ

Hydratujte pokožku tím, že průběžně pijete větší množství vody (alespoň 2 litry). Je nezbytně nutné sdělit, jaké léky užíváte nebo jste užívali v nedávné minulosti (antibiotika, kortikosteroidy apod.) a event. léčbu ozařováním. Nevystavujte kůži působení UV záření (slunce,solária), po dobu min. 2 týdnů pře i po zákroku bez použití ochranného krému SPF 30 až 50, nepoužívejte bělící ani samoopalovací krémy po celou dobu ošetřování, neaplikujte parfémy ani líčidla na ošetřovanou pokožku min. 24-48 hod. od zákroku, nenarušujte kůži v oblasti zákroku (peeling nebo hloubkové čištění) po dobu 1 týdne od zákroku, vyvarujte se horkých koupelí (sprchy), parní lázně, sauny, plavání v silně chlorované vodě po dobu min.1. týdne od zákroku. Vyvarujte se namáhavým sportům po dobu 24-48hod. od zákroku (zvýšením prokrvení se prodlužuje doba hojení).


kosmetika

Valid HTML 4.01 Transitional Valid CSS!