Fotodepilace

Dnešní doba je doba plná nových příležitostí. Co včera bylo považováno za nemožné je dnes považováno za samozřejmost. Dovolte abych Vám ukázala co pro Vás, Vaši krásu a zdraví mohu udělat ve svém kosmetickém salónu. Fotodepilace a fotoomlazení jsou moderní metody IPL v péči o pleť. A u mě je dostanete s letitou zkušeností a porozuměním pro věc.

FOTODEPILACE

(permanentní redukce nežádoucího ochlupení)

Fotodepilace neboli fototermální destrukce využívá jako cílovou tkáň pro světelný paprsek melanin - barvivo chloupků. Množství barviva je závislá na fázi vlasového růstu - anagenu tj. maximální aktivní fáze růstu. Počet ošetření koresponduje s množstvím efektivně zasažených či poškozených chloupků v anagenu. Proto je potřeba ošetření opakovat, počet opakování je individuální a nelze ho předem stanovit. Frekvence ošetření závisí na trvání jednotlivých fází vlasového cyklu dané lokality (3 týdny až 6 měsíců). Po ukončení základního ošetření (opak.5 -6x) se doporučuje po určité době (např.1 rok), podle potřeby provést udržovací ošetření.

Jak FOTODEPILACE funguje

fotodepilaceZáblesk širokospektrálního paprsku o velké intenzitě proniká kůží a zachytává se v pigmentu chloupků - melaninu. Účinkem tzv. selektivní fototermolýzy dojde k přehřátí tkáně obsahující pigment a zničení vlasového folikulu. Díky optimálnímu nastavení parametrů světelné energie je minimalizováno riziko popálení kůže a rovněž interakce s okolní tkání je minimální. Obecně lze ošetření provádět vždy, s ohledem na individuální pobyt klienta na sluníčku. Zákroky jsou minimálně bolestivé, nejvíce se podobají štípnutí hmyzem, proto v naprosté většině případů snášejí klienti zákroky velice dobře. Přibližné počty záblesků nutných k ošetření daného místa (záleží na rozsahu ochlupení) horní ret 4x, obočí 2x, vousy 15x, podpaží 8x, paže 25x, třísla 15x, lýtka 60x, hruď 40x, záda 150x, hyždě 50x.

Kdy je FOTODEPILACE nevhodná

V těhotenství nebo kojení, při aktivním opálení, užívání medikamentů, které vyvolávají zvýšenou citlivost kůže na světlo (antibiotika), zánětlivé procesy na kůži v místě zákroku, rakovina kůže, při poruchách srážlivosti krve, při epilepsii.

Jak FOTODEPILACE probíhá

Fotodepilaci provádí odborný terapeut, který dbá o klienta po celou dobu zákroku. Oči klienta i terapeuta jsou chráněny speciálními ochrannými brýlemi. V okamžiku světelného záblesku pocítí klient mírné štípnutí. Možné nepříjemné pocity lze tlumit znecitlivujícím krémem. Vše závisí na ošetřovaném místě a citlivosti klienta.

Péče o pokožku po FOTODEPILACI

Vlivem světelného impulzu pokožka mírně zarudne (podobně jako při delším pobytu na slunci). Toto zčervenání obvykle během 24-48 hodin vymizí. Případný puchýřek nepropichujte. Občas se může na ošetřovaném místě vytvořit krusta. Je zapotřebí ponechat ošetřené místo v klidu, aby se mohlo zregenerovat. Jakékoliv dodatečné ošetření pokožky je potřeba konzultovat. Může se stát, že ošetřená místa budou po léčebném procesu světlejší nebo tmavší než okolí. K vyrovnání pigmentace dojde samovolně, v průběhu několika týdnů, u některých typů to však může trvat až 4 měsíce.

Doporučení

Platí všechna doporučení jako při fotoomlazení a navíc před fotodepilací by jste měli chloupky min.1 měsíc pouze holit (neprovádějte depilaci strojkem, vosky ani jinými přípravky).

BENTLON IPL - VÝSLEDNÁ STUDIE

Dancohr zadal studii na výsledná měření účinnosti Bentlon IPL Dual Power Flash. Studie obsahovala odstranění chloupků, což může být měřeno konkrétně a objektivně. Studie zahrnuje praktická měření ve 22 zemích, což znamenalo velké množství rozdílných výsledků vzhledem k měření různých typů chloupků a typů pleti. Studie probíhala v období od ledna 2006 do února 2007 ve skupině 129 klientů.

VÝSLEDKY

Při ošetření IPL bylo třeba několik ošetření v intervalech několika týdnů mezi ošetřeními. Tyto intervaly se pohybovaly mezi 4 až 6 týdny v závislosti na tom, které místo těla bylo ošetřováno. Počet ošetření byl také různý. Uvedené hodnoty jsou průměrné hodnoty z celého testovaného počtu osob. Muži a ženy mají různou hloubku, sílu a délku chloupků a množství na cm2. Vyjádřeno v procentech, 15% mužských chloupků bylo zničeno jedním ošetřením. U žen je skóre vyšší, a to přes 20% zničených chloupků na jedno ošetření. V průměru u žen je třeba menší počet ošetření než u mužů. Při průměrném počtu 5 ošetření během 6 měsíců byla zjištěna redukce chloupků v průměru mezi 82% až 97% všech testovaných osob (žen i mužů). Studie ukázala, že po několika ošetřeních se zničí kolem 90% chloupků na ošetřovaném místě. Konečné ošetření odstraní poslední zbylé chloupky. Vysoké procento odstraněných chloupků po několika ošetřeních poskytuje klientovi značný stupeň spokojenosti. Po šesti měsících po ukončení kompletního ošetření bylo zjištěno, že na ošetřovaných místech nedochází k dalšímu růstu chloupků. Během ošetření ani po nich nedošlo k žádným objektivním komplikacím.

ZÁVĚR

Praktické zkoušky ukázaly, že Bentlon IPL Dual Power Flash má extrémně vysokou účinnost. Ve všech zemích byli s výsledky maximálně spokojeni jak poskytovatelé služeb, tak jejich klienti.


kosmetika

Valid HTML 4.01 Transitional Valid CSS!